Chyby, které nám tvoří vrásky

vrásky na obličeji

Co vše nám nepomáhá k tomu, aby byl obličej bez vrásek?

Vrásky – nedílná součást stárnutí. Bohužel se této fázi života nevyhne nikdo, proto bychom měli znát recept na stále mladou a pružnou pokožku. Jednou z ingrediencí na elixír mládí je kolagen, který stačí do těla pravidelně doplňovat. Vedle něj je důležité, abychom se vyhnuli zásadním chybám, jež nám vrásky na obličeji spíše přidělávají, než jim zamezují.

Spíme ve špatné poloze

Věděli jste, že spánkem trávíme až třetinu svého života? Bylo by mylné se domnívat, že v této fázi našeho dne k ničemu zásadnímu nedochází. Kromě toho, že mozek třídí veškeré naše poznatky, se tělo regeneruje. A mění se také naše pokožka a pleť. Kvůli špatné poloze ve spánku nám mohou na obličeji přibýt nevyhledávané vrásky.

Proto se snažte spát na zádech, rozhodně se vyhněte spaní na břiše. Pokud se však polohy na bříšku vzdát nemůžete, doporučujeme povléct peřiny a polštáře do klouzavého povlečení čili ideálně do saténu. I když se vám může bavlna jevit jako příjemnější alternativa, pleť se po ní bohužel velmi krabatí.

Nevhodně se odličujeme

Co je také velkou chybou, jež nám způsobuje vrásky na čele i v okolí očí, je nevhodné odličování. Mezi ženami se najde už jen pár těch, jež na odličování zapomínají. Vědí totiž, že právě tato každovečerní činnost je základním kamenem krásného a svěžího obličeje bez jediného pupínku. Zatímco některé dámy si s odličováním opravdu dávají velkou práci, jiné se k tomu staví spíše jako k povinnosti, kterou můžou ,,odfláknout”. Jenže tento laický přístup se nemusí vždy vyplatit.

Nedostatečné odlíčení je klíčem k pleti plné vrásek. Stejně tak je špatné i bolestivé drhnutí, jež přispívá hlavně k vráskám na očních víčkách.

Ach to kouření

Mezi chyby, jež nám jenom přidělávají vrásky na tváři patří i kouření. Tento zlozvyk tak důvěrně zná nejeden z nás. Nejen, že pokožka obecně kvůli kouření opravdu velmi rychle stárne, ale také vznikají vrásky kolem úst kvůli neustálému špulení. Tento pohyb je rychlý a nepřirozený, dochází k němu v okamžiku, kdy si chceme potáhnout ze zapálené cigarety.

Podobný nehezký efekt má například pití vody z brčka. I tomu se raději vyhněte.

I podpírání obličeje škodí

Většinou v okamžiku, kdy se nudíme si podpíráme obličej (pokud tedy máme o co). Hlava nám těžkne, potřebuje zkrátka kvalitní oporu. Jenže naše ruce jí zrovna nejsou. Nejen, že se touto činností zhoršuje stav pleti (přece jen si špinavýma rukama saháme na obličej), ale také se kvůli podpírání a vzniknutým tlakem objevují vrásky i na místech, kde by se možná nikdy neobjevily.

Potíží může být i sluníčko

V neposlední řadě musíme zmínit také sluníčko, které je podle odborníků i dermatologů tím největším spouštěčem vrásek. Jasně, z části za vzniklé linie může věk, ale slunce má na jemných liniích vinoucích se nám obličejem také svůj podíl.

Neblahým následkům se vyhnete tím, že začnete používat takzvané UV krémy čili krémy, které mají dostatečně silnou ochranu.

Další zajímavé články: