Co na mastnou pleť

Co na mastnou pleť

Většinou se sice bojuje se suchou pletí, ale mastná má také své nevýhody.

Jakou máte pleť? Otázka, na kterou mnohé ženy neumí odpovědět. A to je velká chyba. Podle typu pleti se totiž rozhodujeme při výběru čistících prostředků i krémů. Co zůstává stejné a co se týká jak mastné, tak suché pleti, jsou kolagenové doplňky, které udržují pleť nejen pružnou, ale také věčně zdravou a mladou. Pokud se vaše pleť leskne, vypadá tlustší, přesto je pevná, ovšem jsou na ní viditelné póry, se vší pravděpodobností máte mastnou pleť. A ta vyžaduje zcela jinou péči než ta normální. Proto si pojďme zodpovědět otázku, co na mastnou pokožku a pleť platí?

Mastná část je hlavně na nose, bradě a čele

Mastná pleť nutně neznamená, že se lesknete po celém jejím objemu. Možná se vám mastí jen konkrétní části obličeje. Těmi bývá takzvaná T-zóna, která je tvořena čelem, nosem a bradou. Jelikož je v těchto místech zvýšená produkce mazu, právě zde se vyskytují bílé či černé tečky, akné nebo je to ideální místo pro tvorbu neinfekčních nebo chronických onemocnění.

Majitelky mastné pleti sice čelí vyššímu riziku vzniku zánětlivých projevů, jež jsou způsobeny pomnožením bakterií, ovšem nemusí se za svou pleť stydět. Jen je nutné pořídit si produkty, které jsou pro tento typ pleti určeny.

Produkty bez alergenů, alkoholu a chemikálií

Při výběru vhodných kosmetických produktů svou pozornost zaměřte na speciální přípravky na mastnou pleť, které doplňte hydratačními krémy. Stejně jako jiné typy pleti, i ta mastná potřebuje dostatečnou hydrataci, i když to na první pohled může vypadat, že je hydratována dost. Paradoxně i když se kůže mastí, může čelit dehydrataci, proto kromě hydratačních krémů dodržujte také pitný režim, jenž prospěje nejen jí, ale tělu jako celku. Hydratovat pleť je možné i zevnitř, tedy například doplňky mezi které patří kolagen.

Obecně se vyvarujte produktům, které jsou bez alergenů, chemikálií a také bez alkoholu. Když budou oplývat schopností regulovat tvorbu kožního mazu, jsou doslova trefou do černého.

Jelikož mastná pleť i pokožka čelí velmi často akné, které nejen, že svědí, ale také červená a olupuje se, je dobré vsadit na speciální přípravky z lékáren, jež vedou k jejímu zklidnění. Čemu se naopak vyvarovat a co na mastnou pokožku a pleť neplatí jsou oleje, které kůži jenom promastí, ale nehydratují. Spíše přispívají k ucpaným pórům.

Co se týče peelingu, kterým čistíme svou pleť, nepoužívejte ho víckrát než dvakrát týdně. Předejdete tím jejímu podráždění.

Kontrolujte teplotu vody

Stejně jako při umývání vlasů, i při umývání obličeje byste měli kontrolovat teplotu vody. V obou případech si nepouštějte horkou vodu. Ta neprospívá ani vlasům (ty třepí a oslabuje), ani mastné pleti. Odborníci doporučují při umývání pleti používat teplou vodu, případně studenou, pokud se chcete takzvaně “probrat”.