Co na suchou pleť

Co na suchou pleť

Už dost mastiček a kosmetiky. Jak hydratovat suchou pleť zevnitř?

Jste majitelkou suché pleti? Možná tiše závidíte ženám, které mají pleť normální. Ale věřte tomu nebo ne, suchá pleť není žádné neštěstí. Zkrátka vám jen chybí přirozené oleje, kvůli čemuž je vaše pleť citlivější na vnější vlivy než jiné typy pleti. Abyste ji podpořili, nezapomínejte na doplňování kolagenu bojujícího proti vráskám a dalším projevům stárnutí a také na dostatečnou hydrataci. Pitný režim a hydratační krémy budou vaším denním chlebem zejména v zimních měsících, kdy dochází k výrazně vyššímu zatížení pokožky než v létě či na jaře. Tím však péče nekončí. Co dalšího platí na suchou pokožku a pleť?

Dbejte na výživu a ochranu

Kvůli tomu, že suchá pleť postrádá oleje, které by ji chránily před vnějšími vlivy, je nutné je používat stejně jako kolagenové doplňky stravy. Jak již bylo zmíněno, kolagen může zabránit vráskám a dalším projevům stárnutí. Jestliže jste majitelkou suché pleti, víte, že právě vrásky jsou vaším největším nepřítelem, protože se na obličeji vyskytují ve větším množství než u majitelek jiných typů pleti.

Co se ještě týče zmiňovaných olejů, používejte hlavně takové, které jsou přírodního složení čili bez obsahu alkoholu a dalších chemikálií. Nepřírodní složení má tendenci pokožku ještě více vysušovat, což by byl opravdu tragický scénář. V ideálním případě upněte svou pozornost na kokosový, avokádový nebo jojobový olej.

Doplnit potřebné živiny pomohou pleťové masky, které se nepoužívají denně, ale spíše jednou až dvakrát týdně, aby pokožku příliš nedráždily. Suchá pleť je větší problém než mastná pleť.

Zpestřete svůj jídelníček

Péče o suchou pleť zahrnuje také správné stravování. Jinými slovy o ni musíte pečovat nejen zvenčí, ale také zevnitř. Proto do svého jídelníčku zakomponujte hlavně potraviny, které jsou bohaté na železo a vitaminy E, B a A. Také vsaďte na suroviny obsahující dobré tuky, jež budou působit jako zmiňované oleje, jen zevnitř.

Pokud bychom měli zmínit konkrétní potraviny, zmíníme hlavně žluté a oranžové ovoce a zeleninu, jež obsahují důležitý betakaroten.

Správně se odličujte

Pro suchou pleť je nadmíru důležité důkladné odličování. Nepodceňujte proto výběr ideálního čistícího produktu. Vhodné jsou micelární vody, ale také odličovací mléka, která jsou k pokožce velmi jemná. Ať už použijete to či ono, nebo dokonce oleje, vždy na pleť naneste hydratační krémy, které neucpávají póry. Ty poté používejte vícekrát během dne.

Hlavně hodně pijte

Náš seznam ukončíme tím nejzákladnějším, a sice pitným režimem. Prakticky všechny problémy lze řešit vodou. Ať už se potýkáte s těžkým onemocněním, s nachlazením nebo jen se suchou pokožkou, dostatek tekutin je odpovědí a východiskem zároveň. Je však třeba konstatovat, že nejsou tekutiny jako tekutiny. Upřednostněte vodu a neslazené bylinné čaje, straňte se naopak kávě, alkoholu a sladkým limonádám.