Co všechno potřebuje náš obličej? Pečujte o něj s láskou

potřebuje náš obličej

Nepodceňuje svou péči o pleť.

Vedle investice do kolagenových doplňků stravy neopomínejte ani očistnou fázi, která je na pořadu dne každý večer. Jen tak si udržíte pleť krásnou, mladistvou, bez sebemenších jemných linií, jež by se linuly obličejem.

Očista je základ

V poslední době je slovo “očista” skloňováno především ve smyslu nastavení správného zažívání. Přistupujeme k ní zpravidla na jaro, kdy náš žaludek doslova volá o pomoc. Vánoční svátky se přece jen vždy nesou v trochu obžerském duchu, což stravování nevidí rádo. Jenže očista by měla být vzpomínána i v případě péče o pleť.

Přistoupit bychom k ní měli denně, a to konkrétně večer. Nemluvíme však o pouhém odličování, na mysli máme spíše hloubkovou očistu pokožky jako takové. Zejména pokud jste majitelkou pleti mastné, u níž je větší pravděpodobnost vzniku nehezkého akné, zmiňovaná činnost je nevyvratitelná.

Součástí takové hloubkové očisty by měl být bezesporu i peeling, který umí pleť zbavit odumřelých kožních buněk. Navíc obličej udržuje v celkové kondici a zbavuje ho nehezkých suchých šupinek, jež vynikají hlavně pod tíhou make-upu.

Vitaminy jsou další v pořadí

Co si váš obličej opravdu zaslouží je pořádná dávka vitaminů. Zmiňované kolagenové doplňky jsou sice nepostradatelné, ale vitaminy – ty jsou stejně tak důležité. Lidská pokožka a pleť je jimi totiž tvořena, bohužel běžným pocením se z těla postupně vytrácí. Doplňovat je znamená zachovat pevnost struktury pleti a oddálit známky stárnutí. Také se tímto krokem předchází vzniku nehezky vypadajících pigmentových skvrn, jež mají tendenci přidávat na věku.

Vitaminy (zejména vitamin C) neutralizuje volné radikály a má za úkol posílit vlastní obranný systém pokožky, který nejen z důvodu vnějších vlivů strádá.

Další články: