Druhy pleťové kosmetiky

pleťová kosmetika

Někdy se pleťové kosmetice jednoduše nevyhneme při cestě za krásou.

Péče o pleť by neměla být zanedbávána. Toho je si většina žen vědoma, i proto věnují svůj čas a energii pravidelnému odličování, hydrataci pleti a obecně starostlivosti o ni. Doplňují kolagen, jelikož ponechává pokožku i pleť pružnou a bez vrásek, a kupují si jen kvalitní pleťovou kosmetiku, protože to jen drobnost, kterou pro svou pleť můžeme udělat. Abyste se příště mezi jednotlivými produkty na trhu vyznali a nestrávili výběrem správných výrobků své mládí, pojďme poznat druhy pleťové kosmetiky.

Obecně však platí, že žádnou kosmetiku, ať už bude sebevíc kvalitnější, nepoužívejte po uplynutí data trvanlivosti. Je mylné se domnívat, že na krému se nemůže nic zkazit. Prošlá pleťová kosmetika může být stejně na škodu jako prošlé potraviny.

Pleťové krémy a vody

Do jedné kategorie pleťové kosmetiky můžeme zařadit pleťové krémy a vody. Mluvíme o produktech, které mohou být různého charakteru. Zatímco některé zabraňují stárnutí nebo mírní projevy, jež na pleti způsobuje Pán času, jiné mohou být hydratační (hydratace je klíčem k dokonalé a zdravě vypadající pleti).

Pleťové krémy a vody si vybíráme vždy na základě typu naší pleti. Jiný pleťový krém používají ženy mající suchou pokožku, jiný pak majitelky problematické nebo mastné pleti. Obecně však platí, že byste se měli vyvarovat produktům s obsahem alkoholu, který má tendenci vysušovat (a také pálit).

Pleťové masky

Další kategorií jsou pleťové masky, které se nemusí používat denně. Obvykle se používají dvakrát až třikrát týdně a mají za úkol pleť vyživit či dodat jí to, co krémy nedodávají. Zatímco některé bojují proti vakům pod očima, jež se s námi probouzí po probděné noci, jiné mají za úkol bojovat proti vráskám, které jsou přirozeným projevem stárnutí.

Zpravidla takzvané Anti Age pleťové masky jsou s obsahem kolagenu. Bohužel tato ve vodě nerozpustná bílkovina se z těla začíná vytrácet a její přirozená produkce se dokonce po překlenutí čtyřicátého roku života naprosto zastavuje. Pleti ji proto musíme dodávat jinak, abychom zpomalili tvorbu vrásek a udrželi si pleť krásně pružnou a mladou.

Čištění pleti

Do pleťové kosmetiky také patří čistič pleti. Aby byla naše pokožka stále tak krásná a bez jediné kosmetické vady, nesmíme zapomínat na každodenní odličování. Pokud půjdete spát s make-upem na obličeji, ráno se se vší pravděpodobností probudíte s viditelnými pupínky a ucpanými póry.

Při výběru čistícího prostředku opět klaďte důraz na váš typ pleti. A opět se vyvarujte produktům s obsahem alkoholu, který je spíše škodlivostí než přínosem. Taktéž pamatujte na jednu zásadu – odličování pleti ukončujeme až ve chvíli, kdy je tamponek zcela čistý bez sebemenšího zbytku make-upu či řasenky.