Jak by měla vypadat správná péče o pleť

péče o pleť

Asi každá žena se dívá právě každé ráno do zrcadla a co vidí?

Správná péče o pleť je důležitá nejen pro její zdraví, ale také pro mladistvý vzhled. Vyberte si několik základních produktů, protože nadměrná péče může být škodlivá. Ideální je sáhnout po co nejméně agresivních výrobcích. Při sušení obličeje se vyplatí ručník k obličeji přikládat než jej třít o obličej. Tím může dojít přinejmenším k podráždění, ve vážnějších případech i k narušení struktury pokožky.

S péčí o pokožku pomůže kolagen

Právě kolagen je jednou z nejdůležitějších složek, které jsou zodpovědné za vzhled a zdraví naší pokožky. Díky kolagenu je pokožka pružná. S narůstajícím věkem ale dochází k jeho nižší produkci. Proto je dobré používat krémy s přídavkem kolagenu – nebo ještě lépe, kolagenové doplňky stravy. Tak doplňujete kolagen zevnitř, což je prospěšné nejen pro vaši pleť, ale také pro zdraví vzhled vašich vlasů a nehtů.

Příjem vitamínů

Pokud toužíte po zdravé a mladistvě vyhlížející pokožce, měli byste se zaměřit na konzumaci ovoce a zeleniny, které obsahují celou řadu důležitých vitamínů. Kromě toho se zaměřte také na potraviny, které disponují antioxidačními účinky, jako je například avokádo, losos, olivový olej, granátové jablko, lněné semínko, borůvky, zelený čaj a některé druhy zeleniny (brokolice, paprika, listová zelenina, mrkev).

Přestaňte kouřit

Jestliže chcete začít s lepší péčí o pleť, nejlepší je vzdát se některých neřestí. Jednou z nich je kouření, ale také nadměrné pití alkoholu nebo kávy – tyto potraviny způsobují dehydrataci organismu. Tabákový kouř poškozuje kolagen a elastin, vlákna, která dodávají pokožce pružnost a sílu. Také nikotin obsažený v cigaretách není vhodný pro krásu pokožky. Zužuje totiž cévy, takže dochází ke sníženému průtoku krve. To vede ke sníženému koloběhu důležitých látek, živin a vitamínů.

Pitný režim

Pro zdraví pokožky i celkově organismu je důležité své tělo hydratovat – nejlepší je pít čistou vodu.