Jak hydratovat pleť a pokožku

hydratovat pleť a pokožku

Je odpovědí hydrolyzovaný kolagen, který je považován ze jedničku v tomto oboru?

Chcete se vyhnout vráskám? Klíčem k úspěchu je doplňování kolagenu a dostatečná hydratace. Zatímco v prvním případě se sáhne po efektivním kolagenovém doplňku, kterému se také přezdívá elixír mládí, v druhém případě si ženy nevědí rady. Jak hydratovat pleť a pokožku a jak ji tím zároveň nedevastovat? To je otázka, kterou si pojďme zodpovědět. Každá žena totiž může mít pleť doslova jako z alabastru, pokud bude vědět, co na ni platí.

Hydratace pokožky a pleti se velmi často podceňuje

Ať už přijdete k jakémukoli doktorovi s jakýmkoli problémem, vždy se vás zeptá, jestli dodržujete pitný režim. Ať už pro tělo jako celek nebo pro pleť a pokožku je voda zkrátka velmi důležitá. Je proto smutné zjištění, že drtivá většina lidí dostatečný pitný režim nedodržuje, čímž významně ubližuje sobě, svému zdraví i tělu.

Pokud hydratace pokožky a pleti není dostatečná, kůže se nedostatečně prokrvuje a není ani správně vyživována. Pokud vaše pokožka vyžaduje známky dehydratace čili je suchá a plná vrásek, je načase zakročit.

Povolejte do boje krémy a mastičky

Jak hydratovat pleť a pokožku? Hydratace pleti opravdu není nerozlousknutelným oříškem, stačí povolat do akce krémy, mastičky a nejrůznější emulze. Hydratační přípravky jsou to první, po čem byste měli sáhnout, pakliže pleť oplývá suchostí. Volte kvalitní produkty na trhu, které neobsahují alkohol (ten má tendenci naopak vysušovat a mnohdy také dráždí – zejména majitelky suché pleti nebo problematické pleti s nimi mohou mít trápení).

Aby byla hydratace pleti skutečně účinná, nezapomínejte nanášet krémy pravidelně, a to ideálně jak ráno, tak i večer.

Dopřejte si masáž

V současné době si lidé dopřávají masáž poměrně často. Uvolňují záda, také nohy a další části těla. V čem však chybují, tak v tom, že zapomínají na masáž obličeje. I to je totiž odpověď na zmiňovanou otázku, a sice jak hydratovat pleť.

Při takzvané hydratační masáži se aktivují body v kůži, které pokožku poté samy hydratují. Navíc se zlepší celkové zavodnění pleti, což povede ke zdravějšímu a pružnějšímu vzhledu pokožky. Pokud se ihned po masáži aplikuje hydratační krém, následky se budou jenom násobit.

Používejte minerální vody ve spreji

Co také dokáže hydratovat pleť i pokožku jsou minerální vody ve spreji, které se aplikují i v létě například na koupalištích nebo jen při venkovním sportování. Jedná se o efektivní způsob, jak pleť hydratovat a nezničit si přitom make-up, což ocení především ženy.

Dodržujte pitný režim

Aby byl náš seznam způsobů, jak hydratovat pokožku úplný, neměli byste zapomínat na dostatečný pitný režim. Ten je alfou omegou a bez něj se nedočkáte pružné pleti bez vrásek. Takže dámy, kolik litrů vody během dne skutečně vypijete?