Jak na krásnou pleť

Jak na krásnou pleť

Otázka za milión? To néé. Ale odpovědí je celá řada a to je možná dobře. Stačí si udělat názor.

Jak na krásnou pleť? To je otázka, kterou si pokládá nejedna žena. Zejména majitelky problematické pleti se ptají, jak mají vyzrát na pupínky a akné, které jim jen snižuje sebevědomí. Naštěstí krásná pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí či projevů stárnutí není ničím nedosažitelným. Stačí dodržovat několik tipů a můžete se jí pyšnit i vy. Pleťová kosmetika udělá sice taky své divy, ale v ideálním případě je dobré pečovat o pleť zvenčí i zevnitř.

Odličování na prvním místě

Prakticky každá žena začíná ráno tím, že si stoupne před zrcadlo a po vrstvě krému začne nanášet vrstvu make-upu. Stínuje oční víčka, konturuje tváře a všechno ukončuje nanesením řasenky. Bohužel řada žen zapomíná na jedno pravidlo – pokud se den začíná v koupelně, musí se zde také ukončit. Čili pokud den začínáte nanášením make-upu, měli byste ho ukončit jeho odlíčením.

Proto si pořiďte odličovací krém nebo olej, který bude plně vyhovovat vašemu typu pleti. Obecně se volí takový, který neobsahuje žádný alkohol čili který nemá tendenci vysušovat pokožku. Pleť poté čistíme do té doby, dokud není tamponek čistý.

Dodejte tělu kolagen a další vitaminy

Tělo je jeden velký, plně funkční stroj. A bylo by chybou se domnívat, že bude fungovat na sto deset procent, i když jeho součástky budou skřípat. Stejně jako auto nejede na sto procent, pokud v něm něco nefunguje správně, ani tělo nedokáže bez správných součástek řádně pracovat. Je proto velmi důležité, abyste doplňovali potřebné živiny, a to včetně vitaminů a kolagenu.

Důležitý je především kolagen, který se po pětadvacátém roce života začne z těla vytrácet. To má za následek nejen povislou pleť, ale také přibývající vrásky, které najednou nedokážeme ani na prstech obou rukou spočítat. Jeho doplněním však svou pleť dáte do pořádku a budete tak účinně bojovat s projevy stárnutí, kterými jsou nejen objevující se vrásky a povislá pleť, ale také pobolívající klouby a slábnoucí kosti.

Pitný režim je základním kamenem úspěchu

Stejně jako při hubnutí, i v případě péče o pleť je základním kamenem úspěchu dostatečný pitný režim. Pokud se tedy ptáte, jak na krásnou pleť, začněte si kontrolovat to, jestli pijete tak, jak máte, respektive kolik máte. Pamatujte na to, že dospělý člověk by měl vypít alespoň dva až dva a půl litry vody. Prospějete tím nejen pleti, která bude dostatečně hydratovaná, ale také celému tělu.

I v tomto případě ale platí, že nejsou tekutiny jako tekutiny. Zatímco alkohol nebo sladké šťávy či limonády škodí, obyčejná voda z kohoutku nebo bylinkové čaje skutečně hydratují a pleti prospívají. První skupina tekutin může vést až ke vzniku pupínků a akné, minimálně však zmiňované nápoje (včetně kávy) dehydratují organismus a čili i pleť.

Další tipy, jak mít krásnou pleť

  • V létě používejte denně opalovací krém, ať ochráníte pleť před nebezpečným UV zářením.
  • Dostatečně spěte.
  • Nepoužívejte prošlé kosmetické produkty.