Jaké jsou doplňky stravy na pleť?

Vitamíny a doplňky stravy pro krásnou a zdravou pleť, jaké to jsou?

Krásná pleť bez známky stárnutí a vaků pod očima. Sen, který se mnohým ženám zdá jako nesplnitelný. Ale stejně, jako lze splnit jakákoli jiná přání, lze vyhovět i tomuto. Stačí, když sáhnete po doplňcích stravy, jež vaší pleti prospějí.

Tělo je zkrátka jenom stroj, který je složen z velkého množství součástek. A stejně jako je tomu v případě osobních automobilů, ani tělo nefunguje bezproblémově, pokud mu něco chybí, přebývá nebo pokud něco nepracuje tak, jak má. Tyto nedostatky nebo nefungující části se mohou neblaze projevit i na stavu naší pleti. A jelikož je právě pleť to, co nám zvyšuje sebevědomí, pojďme ji podpořit tím, že doplníme do těla látky a živiny, kterých má nedostatek. Ať naše sebevědomí nejde kvůli kosmetickým nedostatkům spíše k zemi než k výšinám.

Doplňte vitamin A

Pro naši pokožku je klíčový vitamin A. Tato látka v lidském těle zastupuje mnoho funkcí, z kosmetického hlediska má však velký vliv na stav naší pleti. Nejen, že zpomaluje projevy stárnutí kůže a zvyšuje odolnost pokožky a pleti, ale také zvyšuje průtok krve, čímž pomáhá k často opomíjené hydrataci pleti.

Vitamin A toho má na svých bedrech daleko více. Stará se o rychlé hojení kůže, které dalo sluníčko pořádně zabrat. Také se snaží předcházet vzniku černých teček, které, když už se na nose objeví, nikdy nemačkáme!

Potřebný je také kolagen

Po vitaminu A je zapotřebí doplnit kolagen. Tato ve vodě nerozpustná bílkovina, která tvoří až třicet procent všech bílkovin v lidském těle, se bohužel po pětadvacátém roce života z těla vytrácí, což má za následek ochabnutí pokožky a ztrátu elasticity pleti. Dokonce bylo prokázáno, že přirozená tvorba kolagenu se po překlenutí čtyřicítky naprosto zastavuje. Abyste se tedy vyhnuli pleti, která bude místem tolika vrásek, jež nespočítáte ani na prstech obou rukou, doplňujte kolagen s kolagenovými doplňky.

Díky svým účinkům jsou kolagenové doplňky stravy, jež jsou mezi námi už od osmdesátých let minulého století, označovány za elixíry mládí. Jejich proti stárnoucí účinky ostatně byly vědecky prokázány.

Vitamin D nejen pro podporu imunity

Třetí důležitou látkou, která patří mezi vitamíny na vlasy, nehty a pleť, je vitamin D. Ten umí nejen podpořit imunitní systém, ale také zlepšuje fungování slinivky a z kosmetické perspektivy obnovuje kožní buňky, omlazuje zralou pleť a kontroluje, zdali dochází k ochraně mechanismů kůže.

Jelikož vitamin D získáváme především ze sluníčka, během chladných ročních období ho musíme doplňovat jinak. Doplněk stravy na pleť obsahující vitamin D však není ničím nedostupným čili jeho nedostatkem nemusíte trpět ani na podzim či v zimě, kdy slunečních paprsků není mnoho.