Kouření hezkému obličeji nepomáhá

hezký obličej

Špatné návyky mohou vést časem ke zhoršení krásy v obličeji.

Za jaký zlozvyk se opravdu stydíte? Nebo jaký zlozvyk hodnotíte jako ten nejhorší, kterého byste se nejraději zbavili? Není jím náhodou kouření? Bohužel kouření patří k činnostem, jež praktikuje stále více žen. Řada z nich s tím však skončí, a to kvůli neblahým následkům zahrnujícím třeba i rychleji stárnoucí pokožku. A jelikož je stárnutí fáze, které se chtějí co nejdéle vyhýbat, kouřením jí nechtějí jít naopak naproti.

Podle posledních statistik v České republice kouří zhruba dvaadvacet procent žen, které jsou starší patnácti let. Průzkumy říkají, že se zlozvyk nejvíce podepisuje na vzhledu, ale také má negativní dopad na plodnost a těhotenství. Bylo také prokázáno, že výraznou měrou přispívá ke vzniku nádorového onemocnění. Ale to jsou možná informace, které jsou vám zcela známé.

Více vrásek, rychlejší ztráta kolagenu

Není tajemstvím, že se kolagen z lidského těla po pětadvacátém roce života z těla vytrácí. Je to zkrátka přirozený proces, který nelze nijak ovlivnit. Možná si říkáte, že úbytek ve vodě nerozpustné bílkoviny nijak neevidujete, ale opak je pravdou. Kromě toho, že vás začnou pobolívat svaly a klouby, se úbytek kolagenu projeví také na obličeji a pokožce jako takové. Ta ztrácí svou pružnost a elasticitu, což vede k přibývajícímu množství vrásek.

Bohužel má kouření velký vliv i na opětovanou tvorbu veledůležitého proteinu. Kromě toho, že zrychluje jeho úbytek, na druhou stranu zpomaluje jeho přirozenou tvorbu. Dokonce nedovoluje, aby pleť čerpala doplňovaný vitamin C, který by k výrobě kolagenu přispíval.

Pleť kvůli kouření získává nažloutlý, někdy spíše šedivý nádech, což poté vede k jedinému – žena vypadá o několik let starší, než ve skutečnosti je. Pokud se tomu chcete vyhnout, je načase zatočit s nehezkým zlozvykem a začít užívat kolagenové doplňky stravy.

Kouření má i horší dopady

I když se zdají být vzhledové dopady kouření opravdu šílené, paradoxně nemluvíme o tom nejhorším, co může kouření přinést. Jak již bylo zmíněno, zlozvyk nám může přivodit nádorové onemocnění, které nás v konečném důsledku může stát i život. Podle lékařů se u lidí, kteří kouří, zvyšuje riziko vzniku rakoviny plic až o pětadvacet procent v porovnání s nekuřáky. Kromě toho roste také pravděpodobnost vzniku onemocnění srdce a cév.

Co by ženy taktéž mělo zajímat, tak možné problémy s plodností nebo těhotenstvím, k nimž může kvůli kouření dojít. Pokud žena patří k vášnivým kuřačkám, velice často má povoleno kouřit v těhotenství, ovšem to má neblahý vliv na dítě, i když tedy nebude pociťovat stres, jež by se hromadil při snaze s kouřením skončit.

I bez kouření se dá bavit

Bohužel mezi lidmi za poslední roky vyrostl mýtus, který se mezi nimi také dál šíří. Je jím to, že bez kouření se člověk nemůže bavit. Ve skutečnosti se však lze bavit i bez pokuřování cigarety plné tabáku, stačí to jen vyzkoušet.

Další zajímavé články: