Úhlavní nepřátelé krásné pokožky

krásné pokožky

Asi každá žena touží po věčně krásné, pevné a pružné pokožce.

Jenže každou z nás čeká stárnutí, což je nedílná fáze života. I když jí nelze úplně předcházet, lze zpomalit následky, které s sebou nepříjemná část života nese. Lze učinit několik kroků k tomu, aby se vrásky nezačaly v brzkém věku linout naším obličejem. Pojďme si prozradit úhlavní nepřátele krásné pokožky, jež spíše naopak ke vzniku vrásek přispívají.

Minimum spánku

V mnoha lidech zjištění, že spánkem trávíme až třetinu svého života vyvolalo neklid. Přišli si, jako by plýtvali svým časem. Je ale zapotřebí si uvědomit, že tuto činnost neprovozujeme v takovém množství jenom tak. Je odůvodněná. Minimum spánku totiž škodí nejen našemu zdraví, ale i krásné pokožce. Bylo prokázáno, že nekvalitní a krátkodobý spánek přispívá významnou měrou k rychlejšímu stárnutí.

Málo spánku totiž znamená, že tělo (a pokožka jako taková) málo regeneruje. A tím pádem daleko rychleji stárne. Navíc se násobí pravděpodobnost rizika vzniku závažných zdravotních problémů, jako je například rakovina.

Až příliš mnoho stresu

Stres je úhlavním nepřítelem nejen krásné pokožky, ale také zdraví jako takového. Je sice pravdou, že takzvaný příležitostný stres je pro organismus dobrý a motivující, ale pokud trvá déle, je spíše škůdcem. Neškodí jenom on sám, ale také obrovský příval hormonů, který způsobuje bolesti hlavy, migrény nebo další podobné nepříjemné trápení. Chronický (čili ten dlouhodobý) stres nakonec způsobí i to, že budete vypadat starší, než ve skutečnosti jste.

Studie a výzkumy dokonce tvrdí, že kvůli stresu člověk vypadá až o deset let starší, než kolik mu doopravdy je. Vyplavující se hormony totiž ničí ochrannou bariéru pleti, což vede k jejímu vysušení, ke ztrátě jasu a zdravé barvy.

Další zajímavé články:

  1. Jak hydratovat pleť a pokožku
  2. Co na suchou pleť
  3. Co na mastnou pleť